Subsidie voor grote infrastructuurwerken en capaciteitsuitbreiding van scholen

Extra schoolbanken en capaciteitsbehoud

Ondanks grote investeringen in extra schoolbanken, blijft de vraag naar Nederlandstalig onderwijs nog altijd groter dan het aanbod. Dat heeft zowel te maken met de demografische groei als met de kwaliteit van het onderwijs dat geboden wordt. De VGC blijft dan ook investeren in een uitbreiding van de capaciteit van zowel het basis- als het secundair onderwijs in die gemeenten waar de druk het grootst is.

De VGC verliest ook de bestaande schoolinfrastructuur niet uit het oog en investeert ook in grote infrastructuurdossiers die zorgen voor het behoud van de bestaande onderwijscapaciteit.

Criteria

De VGC zorgt voor extra middelen, naast de investeringen van de Vlaamse Gemeenschap.
Criteria die de VGC hanteert om projecten op te starten zijn:

  • dringende lokale noden
  • evenwichtige geografische spreiding
  • realiseerbaarheid van het project
  • het evenwicht tussen de netten

Hebt u een plan in gedachten? Meer informatie nodig?

Wilt u een dossier indienen voor grote infrastructuurwerken? Of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met de algemene directie Onderwijs en Vorming.